RSS feed for roostahcogburn
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
All These Women

All These Women

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Perfection

The Perfection

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Brightburn

Brightburn

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Body at Brighton Rock

Body at Brighton Rock

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★½
Edit this entry  
08
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry