• Spiderhead

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Father Stu

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • RRR

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★½

  • Gone in the Night

    ★★½

  • X

    ★★★

  • The Cellar

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Studio 666

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Something in the Dirt

    ★½

  • Resurrection

    ★★★

  • Dual

    ★★½

  • Call Jane

    ★★★

  • Speak No Evil

    ★★★

  • Watcher

    ★★½

  • Master

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Addams Family 2

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • Cyrano

    ★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½