Sort by

Will has logged 266 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Book

Black Book

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★½
Edit this entry  
12
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Final Fantasy: The Spirits Within

Final Fantasy: The Spirits Within

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
Edit this entry  
04
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★★½
Edit this entry  
29
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★
Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cat People

Cat People

1942
×
★★½
Edit this entry  
16
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cronos

Cronos

1993
×
★★★
Edit this entry  
14
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★
Edit this entry