• The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Frank & Zed

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • His House

    ★★★½

  • The Last Big Save

    ★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Report

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★½

  • Nekrotronic

    ★★

  • The Predator

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Tales from the Hood 2

    ★½

  • Await Further Instructions

    ★★

  • The Unthinkable

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★