• Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

  • Cool Cat Fights Coronavirus

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

  • News of the World

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Earwig and the Witch

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Greyhound

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ½