• The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • The Moderator

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • WandaVision

  • Death to 2020

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Pixie

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Antebellum

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Project Power

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Artemis Fowl

  • Dating Amber

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Chunky Shrapnel

    ★★★★½

  • Quiz

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★