• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★★½

  • The Outpost

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Scoob!

    ½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Let It Snow

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Fall

    ★★★

  • Countdown

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Rambo: Last Blood

  • Wrinkles the Clown

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

  • Murder Mystery

    ★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • The Silence

  • The Dirt

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Highwaymen

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Everybody's Everything

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★½