Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Outpost

The Outpost

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Scoob!

Scoob!

2020
×
½
Edit this entry  
29
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Manon of the Spring

Manon of the Spring

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jean de Florette

Jean de Florette

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Speak

Speak

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Edit this entry  
25
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Jack

Jack

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★
Edit this entry  
18
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★½
Edit this entry  
30
Iron Will

Iron Will

1994
×
★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rookie of the Year

Rookie of the Year

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★
Edit this entry  
15
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry