stephanie has logged 26 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Private War

A Private War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry