stephanie has logged 71 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry