• My Masterpiece

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Animal

    ★★★★

  • El Angel

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Fred Armisen: Standup for Drummers

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Post

    ★★★

  • Billy Star

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Zama

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • The Good Time Girls

    ★★★½

  • Detroit

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Summit

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Princess Cyd

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Louis C.K. 2017

    ★★½

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • 13th: A Conversation with Oprah Winfrey & Ava DuVernay

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★

  • Landline

    ★★★

  • Jen Kirkman: Just Keep Livin'?

    ★★★★★

  • Sense8: Happy F*cking New Year

    ★★★½

  • Fences

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★★½

  • Hi Stranger

  • Moana

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Blue Jay

    ★★★½

  • Jackie

    ★★★½