rosario has logged 296 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Machuca

Machuca

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Edit this entry  
17
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Heat

The Heat

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ángeles

Ángeles

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
Edit this entry  
03
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
Read the review Edit this entry  
27
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
Edit this entry  
23
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
Edit this entry  
02
Pussy

Pussy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry