rosario has logged 68 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Flying Padre

Flying Padre

1951
×
Edit this entry  
31
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Quadrophenia

Quadrophenia

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Captive

The Captive

1988
×
Edit this entry  
26
The Snails

The Snails

1966
×
Read the review Edit this entry  
26
After We Collided

After We Collided

2020
×
Edit this entry  
25
Kill Bill: The Whole Bloody Affair

Kill Bill: The Whole Bloody Affair

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Good Morning

Good Morning

2007
×
Edit this entry  
24
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Edit this entry  
20
GODSPEED

GODSPEED

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
Edit this entry  
14
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Somebody

Somebody

2014
×
Edit this entry  
12
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
Read the review Edit this entry  
11
Don't

Don't

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last Song

The Last Song

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
Edit this entry  
10
Starstruck

Starstruck

2010
×
Edit this entry  
10
Sky High

Sky High

2005
×
Read the review Edit this entry