Sort by

bri has logged 130 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Purge

The Purge

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Anaconda

Anaconda

1997
×
Read the review Edit this entry  
06
The Melancholy Fantastic

The Melancholy Fantastic

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Not Cool

Not Cool

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw V

Saw V

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Joshy

Joshy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Boy

The Boy

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mascots

Mascots

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Most Likely to Die

Most Likely to Die

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Martyrs

Martyrs

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
½
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Other People

Other People

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Carrie

Carrie

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry