• The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Moxie

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Addams Family

  • Knives Out

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Troop Zero

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★½

  • No Escape Room

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Tag

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Shirkers

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★½

  • Sun Dogs

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

    ★★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

  • Lion

  • Carrie Pilby

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★