RSS feed for rose315991
  • The Photograph

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★½

  • Escape Room

    ½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★★

  • mid90s

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Meg

    ½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Adrift

    ★★

  • Burning

    ★★★★

  • Behind the Curve

    ★★★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Chappaquiddick

    ★★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • The Mummy

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Faces Places

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • What the Health

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★★½

  • A Dog's Purpose

    ★★

  • Heartstone

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★½

  • 13th

    ★★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★½

  • The Girl on the Train

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Bad Moms

    ★★½

  • American Honey

    ★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • A Man Called Ove

    ★★★½

  • Minimalism: A Documentary About the Important Things

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Everest

    ★★

  • Sleeping with Other People

    ★★★½

  • Paper Towns

    ★★

  • Dope

    ★★★½

  • The Interview

    ★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • American Sniper