RSS feed for rose315991

rose315991 has logged 14 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Meg

The Meg

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
180° South

180° South

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
180° South

180° South

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wild

Wild

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
Read the review Edit this entry  
12
Sabrina

Sabrina

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Redwood Highway

Redwood Highway

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Selena

Selena

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry