• Prey

    ★★★★

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★★

  • The Northman

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • Nobody

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★

  • Zappa

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • The Panama Papers

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Magic Mike XXL

  • Enough Said

    ★★★½

  • Under the Skin

  • Alan Partridge: Alpha Papa

    ★★★★★

  • Only God Forgives

  • The Hollow Crown: Richard II

    ★★★★½

  • A Serious Man

    ★★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★

  • The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

    ★★★½

  • Bronson

    ★★★½

  • Burn After Reading

    ★★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • The Merry Gentleman

    ★★★½

  • 3:10 to Yuma

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★½

  • 1408

    ★★★½

  • Reno 911!: Miami

    ★★★★

  • Smiley Face

    ★★★★

  • Inland Empire

  • Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

    ★★★½

  • The Ice Harvest

    ★★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★½

  • Sideways

    ★★★½

  • Bad Santa

    ★★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★★

  • School of Rock

    ★★★★

  • Code 46

    ★★★½

  • The Matrix Reloaded

    ★★★½

  • Identity

    ★★★½

  • A Mighty Wind

    ★★★★

  • Cradle 2 the Grave

    ★★★

  • Ichi the Killer

    ★★★½

  • Legally Blonde

    ★★★★

  • Evolution

  • Almost Famous

    ★★★★

  • Romeo Must Die

    ★★★

  • High Fidelity

    ★★★★½

  • American Psycho

  • Stir of Echoes

    ★★★★