Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Edit this entry  
29
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
½
Edit this entry  
26
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★½
Edit this entry  
10
After

After

2019
×
½
Edit this entry  
06
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
16
A Cinderella Story: Once Upon a Song

A Cinderella Story: Once Upon a Song

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
½
Edit this entry  
31
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
30
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Edit this entry  
24
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
Edit this entry  
22
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
½
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★½
Edit this entry  
15
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Edit this entry  
22
The Secret Garden

The Secret Garden

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry