• Naomi Osaka

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • The Vault

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Winter in Paradise

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • 13th

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★½

  • Carrie Pilby

    ★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Chef

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Castello Cavalcanti

    ★★★★

  • About Time

    ★★★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★★

  • Lawless

    ★★★½

  • The Muppets

    ★★★★

  • Hugo

    ★★★★