• All the Bright Places

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Katherine Ryan: Glitter Room

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Teen Spirit

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • My Teacher, My Obsession

    ★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • The American Meme

    ★★★

  • McQueen

    ★★★★★

  • Little Woods

    ★★★★★

  • In a Relationship

    ★★

  • Dude

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★

  • The Tale

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Little Evil

    ★★★

  • #realityhigh

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • The Mansion

    ★★½

  • The Year of Spectacular Men

    ★★½

  • Rough Night

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Handsome: A Netflix Mystery Movie

    ★★

  • You Get Me

  • Yes, God, Yes

    ★½