• Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★½

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Trip

    ★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • The Woman in the Window

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Dig

    ★★½

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★½

  • The Mole

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★½

  • Little Fish

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★½

  • Anelka: Misunderstood

    ★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • Last Call

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Mortal

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • The Tiger Who Came to Tea

    ★★½

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • iHuman

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Ten Mistakes that Sank the Titanic

    ★★★

  • The Fall

    ★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Greed

    ★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Disco

    ★½

  • Two of Us

    ★★★

  • Beware of Children

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★

  • Ema

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★½