Sort by

Rosina has logged 546 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Box

The Box

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Respect

Respect

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear of Rain

Fear of Rain

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
He's All That

He's All That

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
No Escape Room

No Escape Room

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Edit this entry  
21
Honeymoon in Vegas

Honeymoon in Vegas

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry