• Conversations with Friends

    ★★½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Landscapers

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★★

  • The Starling

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★

  • Reminiscence

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★½

  • Respect

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Off the Rails

    ★★

  • Old

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Ali & Ava

    ★★★½

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Joey Essex Grief and Me

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Nail Bomber: Manhunt

    ★★★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★

  • Lucy the Human Chimp

    ★★½

  • Stowaway

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • Thunder Force

    ★½

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Locked Down

    ★½

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Being Bridget Jones

    ★★★★

  • The Ripper

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • The Prom

    ★½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★½