• Tenet

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Bad Tales

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • 1917

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Destination Wedding

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★½

  • Dogman

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Split

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Big Fish & Begonia

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★½

  • Kedi

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★