RSS feed for roso™️❄️

roso™️❄️ has logged 336 entries for films released in the 2010s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Norman Fucking Rockwell

Norman Fucking Rockwell

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kusama : Infinity

Kusama : Infinity

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Sensology

Sensology

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
The Traitor

The Traitor

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Neither Heaven Nor Earth

Neither Heaven Nor Earth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Haunting

The Haunting

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Room(h)ates

Room(h)ates

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Venus in Fur

Venus in Fur

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★½
Read the review Edit this entry