RSS feed for roso™️🎃

roso™️🎃 has logged 11 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fearless Vampire Killers

The Fearless Vampire Killers

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ludwig

Ludwig

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Under the Sun of Satan

Under the Sun of Satan

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry