RSS feed for roso™️🍁

roso™️🍁 has logged 35 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
When in Rome

When in Rome

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
We Have a Pope

We Have a Pope

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sailing with Bushnell Keeler

Sailing with Bushnell Keeler

1967
×
Read the review Edit this entry  
22
The Witch

The Witch

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Boss

The Boss

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Salt

Salt

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Guava Island

Guava Island

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
Read the review Edit this entry  
13
Lady Blue Shanghai

Lady Blue Shanghai

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Us

Us

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Movie

The Last Movie

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Frida

Frida

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry