RSS feed for roso™️❄️

roso™️❄️ has logged 20 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Heaven's Gate

Heaven's Gate

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry