RSS feed for roso

roso has rated 224 action films.

  • The Maze Runner

    ★★½

  • Alien³

    ★★

  • Miss Congeniality

    ★★★½

  • Aliens

    ★★★

  • Despicable Me 3

    ★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Knight and Day

    ★★

  • Seven Samurai

    ★★★★

  • Gladiator

    ★★★★

  • Total Recall

    ★★★½

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • This Is the End

    ★★

  • Harakiri

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Fifth Element

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★½

  • Looper

    ★★★½