ross_fig has logged 26 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Looper

Looper

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
½
Read prior review Edit this entry  
07
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Identity

Identity

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hush

Hush

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry