• The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Seance

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Books of Blood

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Rental

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Anything for Jackson

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Bad Hair

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ★★½

  • Cats

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Doom: Annihilation

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • The Beach House

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★½