Rossatr0n has logged 613 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Big Swallow

The Big Swallow

1901
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Passage of Venus

Passage of Venus

1874
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Snowball Fight

Snowball Fight

1897
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Make Way for Tomorrow

Make Way for Tomorrow

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★½
Edit this entry  
22
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Affliction

Affliction

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Whoever Slew Auntie Roo?

Whoever Slew Auntie Roo?

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Grey

The Grey

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry