• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Acharya

    ★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • The Bubble

    ½

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Dog

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Marry Me

    ½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Moonfall

    ½

  • Hatching

    ★★★½

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Swan Song

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★½

  • The Tender Bar

    ★★

  • Diana: The Musical

    ½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★½

  • The Case Of The Vanishing Gods

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Vortex

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • A Hero

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★