• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Major Grom: Plague Doctor

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Censor

    ★★★★

  • The Last Warrior: Root of Evil

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Come True

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Scoob!

  • Extraction

    ★★★★

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • Villains

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★