• The Magnificent Seven

    ★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Flushed Away

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Zodiac

    ★★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★★