• Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Tall Girl

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Secret Obsession

    ★★

  • Culture Shock

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • They Come Knocking

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Ma

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • The Short History of the Long Road

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Polaroid

  • New Year, New You

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Oath

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • The Package

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½