rot has logged 30 entries for films during October 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Boy and His Dog

A Boy and His Dog

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Terror

The Terror

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
2010

2010

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Edit this entry  
25
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Argo

Argo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shut Up Little Man! An Audio Misadventure

Shut Up Little Man! An Audio Misadventure

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
King Kong

King Kong

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Street Kings

Street Kings

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Lucky You

Lucky You

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
They Live

They Live

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Game

The Game

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry