RSS feed for rotane

rotane has logged 115 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★
Edit this entry  
25
The Gift

The Gift

2000
×
★★★½
Edit this entry  
22
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
14
DOA: Dead or Alive

DOA: Dead or Alive

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★
Edit this entry  
12
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★
Edit this entry  
04
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Closer

Closer

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Edit this entry  
26
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Blue Crush 2

Blue Crush 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
She's the One

She's the One

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★½
Edit this entry  
31
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Contact

Contact

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
My Girl

My Girl

1991
×
★★★½
Edit this entry  
04
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★
Edit this entry