RSS feed for rotane

rotane has logged 169 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Edit this entry  
05
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Timelapse of the Entire Universe

Timelapse of the Entire Universe

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
TIMELAPSE OF THE FUTURE: A Journey to the End of Time

TIMELAPSE OF THE FUTURE: A Journey to the End of Time

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
25
That's It, That's All

That's It, That's All

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Art of Flight

The Art of Flight

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Fourth Phase

The Fourth Phase

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Six Days Seven Nights

Six Days Seven Nights

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
★★★
Edit this entry  
23
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★
Edit this entry  
17
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Edit this entry  
16
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Edit this entry  
15
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Doom

Doom

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
Edit this entry  
25
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Pump Up the Volume

Pump Up the Volume

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
23
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Cannonball Run

The Cannonball Run

1981
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Great Race

The Great Race

1965
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Die Piefke-Saga

Die Piefke-Saga

×
★★★★
Edit this entry  
31
Adrift

Adrift

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★½
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Making of 'The Lord of the Rings'

The Making of 'The Lord of the Rings'

2002
×
★★★★
Edit this entry  
03
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Allegiant

Allegiant

2016
×
★½
Edit this entry