RSS feed for rotane

rotane has logged 17 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
6 Years

6 Years

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Pump Up the Volume

Pump Up the Volume

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
19
North Face

North Face

2008
×
★★★½
Edit this entry  
17
V for Vendetta

V for Vendetta

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
15
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hero

Hero

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Making of 'The Lord of the Rings'

The Making of 'The Lord of the Rings'

2002
×
★★★★
Edit this entry