rotane has logged 42 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Louis van Beethoven

Louis van Beethoven

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Cristallo di rocca - Una storia di Natale

Cristallo di rocca - Una storia di Natale

1999
×
★★★
Edit this entry  
20
Krambambuli

Krambambuli

1998
×
★★★
Edit this entry  
11
O Palmenbaum

O Palmenbaum

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Single Bells

Single Bells

1998
×
★★★
Edit this entry  
15
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Dark Valley

The Dark Valley

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Die Piefke-Saga

Die Piefke-Saga

×
★★★★
Edit this entry  
26
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Planet Ottakring

Planet Ottakring

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
Muttertag

Muttertag

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
09
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Edit this entry  
30
Vampires

Vampires

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
Babylon 5: The Gathering

Babylon 5: The Gathering

1993
×
★★★
Edit this entry  
05
The Edge of Love

The Edge of Love

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hereafter

Hereafter

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
08
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Iron Sky

Iron Sky

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
She's the One

She's the One

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★½
Edit this entry