Sort by

rotane has logged 25 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Markus Eder: The Ultimate Run

Markus Eder: The Ultimate Run

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Patrick and the Whale

Patrick and the Whale

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
The Mongolian Horse Tamer

The Mongolian Horse Tamer

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Aufschneider

Aufschneider

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Kaiserschmarrndrama

Kaiserschmarrndrama

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Leberkäsjunkie

Leberkäsjunkie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Whole Nine Yards

The Whole Nine Yards

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sauerkrautkoma

Sauerkrautkoma

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Grießnockerlaffäre

Grießnockerlaffäre

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Schweinskopf al dente

Schweinskopf al dente

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Winterkartoffelknödel

Winterkartoffelknödel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dampfnudelblues

Dampfnudelblues

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Chasing The Line

Chasing The Line

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry