RSS feed for rotfuchs
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Killer App

Killer App

2016
×
★★
Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Knowing

Knowing

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
The Andromeda Strain

The Andromeda Strain

1971
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
FANatic

FANatic

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Veronica

Veronica

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Incredible Burt Wonderstone

The Incredible Burt Wonderstone

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Silence

Silence

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
1922

1922

2017
×
★½
Edit this entry  
16
Autohead

Autohead

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Blow

Blow

2001
×
★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
06
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Schtonk!

Schtonk!

1992
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Edit this entry  
16
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Edit this entry  
03
The Flowers of War

The Flowers of War

2011
×
★★½
Edit this entry  
02
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
½
Edit this entry  
02
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Henge

Henge

2011
×
Edit this entry  
01
Metro

Metro

2013
×
★½
Edit this entry  
31
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★½
Edit this entry