• Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Suicide for Beginners

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Titanic 666

  • Amityville Gas Chamber

    ★★½

  • UMMA

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Deep Hatred

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Slapface

    ★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Amityville Uprising

    ★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Carnal Monsters

    ½

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Devil's Tail

    ★★★

  • Apparitions

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Amityville in the Hood

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Creatures

    ★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Black Friday

    ★★★

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★½

  • The Shrink Next Door

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Amityville Cop

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Cube

    ★★★

  • Ghosts of the Ozarks

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • The Manor

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • The Amityville Moon

  • Strictly for the Birds

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★★★

  • You Are Not My Mother

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Amityville Scarecrow

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Curse of Humpty Dumpty

    ★½

  • Amityville Cult

  • Candyman

    ★★★★

  • The Girl Who Got Away

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • King Knight

    ★★½

  • The Pit

    ★★

  • Bottle Monster

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Cursed

    ★★★