RSS feed for roujin
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Cross Game

Cross Game

2009
×
Edit this entry  
28
Osaka Elegy

Osaka Elegy

1936
×
★★★
Edit this entry  
28
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
Edit this entry  
27
Stromboli

Stromboli

1950
×
★★★
Edit this entry  
25
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★
Edit this entry  
24
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★
Edit this entry  
22
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
Edit this entry  
13
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★
Edit this entry  
06
Crime + Punishment

Crime + Punishment

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Alamar

Alamar

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
Edit this entry  
16
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
★★
Edit this entry  
05
My Boyfriend's Meds

My Boyfriend's Meds

2020
×
Edit this entry  
01
The Way Back

The Way Back

2020
×
Edit this entry  
26
Casino

Casino

1995
×
Edit this entry  
26
They Live

They Live

1988
×
★★★
Edit this entry  
19
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Edit this entry  
19
Badlands

Badlands

1973
×
Edit this entry  
11
High and Low

High and Low

1963
×
Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
Edit this entry  
02
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
Edit this entry  
22
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★
Edit this entry  
20
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Mr. Blandings Builds His Dream House

Mr. Blandings Builds His Dream House

1948
×
★★★
Edit this entry  
18
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
Edit this entry  
15
The Lost Patrol

The Lost Patrol

1934
×
★★
Edit this entry  
14
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Kobe Doin' Work

Kobe Doin' Work

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Flight

Flight

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
01
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Castle

The Last Castle

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★
Read the review Edit this entry