RSS feed for Davide

Davide has logged 46 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ordeal

The Ordeal

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★
Edit this entry  
14
Action: Study

Action: Study

2009
×
Edit this entry  
14
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blind Beast

Blind Beast

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Here I am

Here I am

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Il signor Diavolo

Il signor Diavolo

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Nest

The Nest

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
02
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Edit this entry  
16
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
3 WINDOWS.

3 WINDOWS.

×
Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Cat Sick Blues

Cat Sick Blues

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Baskın

Baskın

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Legendary Giulia and Other Miracles

The Legendary Giulia and Other Miracles

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Edit this entry  
19
Empire

Empire

1965
×
★★★
Edit this entry  
11
Disintegration Loop 1.1

Disintegration Loop 1.1

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry