RSS feed for rovhul
  • Scoob!

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ½

  • Rhubarb

  • Apocalypse Pet

    ★½

  • Photographer

    ★★★½

  • TFW NO GF

    ★★½

  • Extraction

    ★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • No Longer Human

  • Coffee & Kareem

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Rats With Wings

    ★★★

  • Hillary

    ½

  • Unabomber: In His Own Words

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Miss Americana

    ½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Midnight Call

    ★★½

  • A Bicycle Ride In A Walmart

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • we are winnipeg

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Hey Moon

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • WingsOfRedemption | Down the Rabbit Hole

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Sextuplets

  • Enter the Anime

    ★½

  • Full Force

    ★★★

  • THE SIMPSONS. Russian Art Film Version

    ★★

  • Anima

    ★★★½

  • Devolver Digital - Big Fancy Press Conference 2019

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Rim of the World

    ★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • As Happy As Possible

    ★½

  • Chernobyl

    ★★

  • Anti-Cinema

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • dead end

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Rilakkuma and Kaoru

    ★★½

  • Guava Island

    ★★★

  • Mr. Pregnant

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Kevin Hart's Guide to Black History

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★★