Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Bhool Bhulaiyaa 2

Bhool Bhulaiyaa 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Radhe Shyam

Radhe Shyam

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
RRR

RRR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gangubai Kathiawadi

Gangubai Kathiawadi

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Thursday

A Thursday

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Gehraiyaan

Gehraiyaan

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cat and the Canary

The Cat and the Canary

1939
×
★★★★
Edit this entry  
27
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Escape Room

Escape Room

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Karnan

Karnan

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
K.G.F: Chapter 1

K.G.F: Chapter 1

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Pushpa: The Rise - Part 1

Pushpa: The Rise - Part 1

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
83

83

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
War

War

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Chhorii

Chhorii

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dhamaka

Dhamaka

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Dybbuk

Dybbuk

2021
×
★★
Edit this entry  
25
The Room

The Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ponmagal Vandhal

Ponmagal Vandhal

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Udanpirappe

Udanpirappe

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Chehre

Chehre

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Soorarai Pottru

Soorarai Pottru

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
State of Siege: Temple Attack

State of Siege: Temple Attack

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sandeep Aur Pinky Faraar

Sandeep Aur Pinky Faraar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Haseen Dillruba

Haseen Dillruba

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sherni

Sherni

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
State Funeral

State Funeral

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry