Sort by

Rovin has logged 100 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
AK vs AK

AK vs AK

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
404: Error Not Found

404: Error Not Found

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission Mangal

Mission Mangal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Te3n

Te3n

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Section 375

Section 375

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ugly

Ugly

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Yavarum Nalam

Yavarum Nalam

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Chhalaang

Chhalaang

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Ludo

Ludo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Laal Kaptaan

Laal Kaptaan

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ratsasan

Ratsasan

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shakuntala Devi

Shakuntala Devi

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Void

The Void

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
And Then There Were None

And Then There Were None

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lootcase

Lootcase

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Raat Akeli Hai

Raat Akeli Hai

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Teesri Manzil

Teesri Manzil

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Netaji Subhas Chandra Bose: The Forgotten Hero

Netaji Subhas Chandra Bose: The Forgotten Hero

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dil Bechara

Dil Bechara

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mirage

Mirage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tanhaji: The Unsung Warrior

Tanhaji: The Unsung Warrior

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Body

The Body

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry